طراحی سایت فروش فرش و نکاتی که باید بدانیم

آنچه که در بحث بازاریابی اینترنتی به عنوان راه کاری مناسب و مترقی و سودآور مطرح گردیده ، مورد آزمایش قرارگرفته و آمارهای مثبت فراوانی را به خود اختصاص داده فروش محصولات موردنظر ازطریق اطلاع رسانی در سایت های تخصصی و موضوعی است .

در اینگونه از سایت ها تمامی اطلاعات مربوط به محصول ، شرح مسائل و مواردفنی و علمی آنها ، جدول های قیمت و مقایسه ای ، موجودی بازار ، شرایط فروش ، اخبار اتحادیه و صنوف و تولید کنندگان و هزاران اطلاعات دیگر عرضه می شوند و مراجعه کنندگان به سایت این امکان را خواهند داشت که بتوانند از طریق ایمیل ، واتساپ ، تلگرام و امثال آنها با کارشناسان فنی و فروش وارد مذاکره شده و به اطلاعات مورد نیازشان دست پیدا کنند با راهبرنت همراهی کنید.

سایر مزیّت های یک سایت فروش

ازطریق این سایت ها ، پس از اخذ اطلاعات کافی ، می توان اقدام به خرید محصول و پس از آن اقدام به سفارش حمل نموده و کالای موردنظر را در محلی که مقصد کالا است تحویل گرفت .

فروشندگان و تولیدکنندگان محصولات چون اقدام به اطلاع رسانی تاحدّ امکان فزاینده و کامل می نمایند سعی می کنند محصولات خود را در یک رقابت سالم با قیمت مناسب عرضه کرده و برای جلب رضایت مشتریان امتیازات خاصی را نسبت به شرکت های رقیب برای آنها منظور کنند .

محصولات داخلی و محصولات صادراتی درخصوص محصولات عرضه شده در عموم سایت ها ، معمولاً محصولاتی عرضه می شود که بیشتر جنبه مصرف داخلی دارند و کمتر محصولی هست که صفحه ای تحت عنوان صادرات داشته باشد . اما درمورد محصولی به نام فرش ، سایت های مربوط به آن نسبت به دیگر محصولات تعدادشان از جهت کمیت کمتر است ولی از جهت کیفیت این سایت ها زیباتر و شکیل تر طراحی می شوند

در حال حاضر فرش ازجهت نوع تولید به فرش دست بافت و فرش ماشینی و ازجهت فروش به فروش داخلی و صادراتی تقسیم می شوند . به همین دلیل سایت های مربوط به فرش از ویژگی های خاص خودشان برخوردار هستند .

یک سایت با ویژگی های خاص خود سایت های اطلاع رسانی مربوط به فرش بیشتر برای پرزنت و ویزیت اولیه است . کارخانجات تولید فرش اطلاع رسانی را توسط بروشور و کاتالوگ عرضه می نمایند ، حالا چرا باید به سراغ طراحی یا سایت برویم ؟ و کاتالوگ با سایت چه فرقی دارد ؟

در زمانی که شما یک کاتالوگ را در دست می گیرید و ورق می زنید فقط عکس ها و اطلاعات ارائه شده را مشاهده می کنید ، ولی در یک سایت مربوط به فروش فرش این امکان را دارید علاوه بر مشاهده تمامی محصولات یک فروشگاه و یا یک کارخانه از اطلاعات بیشتری برخوردار باشید ، در یک سایت می توان از تمامی تولیدات جدید و قدیم یک فروشگاه یا کارخانه اطلاع کسب نمایید .

قبل ازادامه بحث مناسب است از شرکتی نام ببریم که متولی اطلاع رسانی تخصصی بوسیله سایت به نام شرکت راه برنت است .

مراجعین به سایت های اطلاع رسانی قادر هستند ازطریق کانال های ارتباطی مانند ایمیل ، جی میل ، تلگرام ، واتساپ و امثال آنها به صورت آنلاین با کارشناسان فنی ، مالی و حتی مدیران کارخانه و فروشگاه ارتباط برقرار کنند  و تمامی سؤالات ، انتقادات و پیشنهادات خود را مطرح کرده و پاسخ های مناسب را دریافت کنند .

با مراجعه به سایت آخرین و به روزترین اطلاعات و اخبار روز دراختیار آنها می باشد . از آخرین قیمت و موجودی محصولات آگاهی پیدا می کنند و می توانند اقدام به سفارش و حتی رزرو محصولات انتخاب شده به نام خودشان باشند .

یک سایت معتبر چیست ؟

یک سایت معتبر و قوی در یک زمان واحد در داخل و خارج کشور قابل مشاهده ، ارتباط و دیده شدن هستند .  یک سایت به شما اجازه می دهد با هر وسیله ای مانند گوشی همراه یا موبایل ، تبلت ، کامپیوتر و امثال آن وارد سایت شده و ارتباط برقرار کنند . اینکار رسپانسیو یا واکنشگرای سایت نام دارد . از دیگر امتیازات سایت امکان تغییر رنگ و کیفیت محصولاتی مانند فرش است . در یک سایت می توان اطلاعات بسیاری را عرضه کرد و محدودیتی در این خصوص ندارد .

همانطور که گفته شد هدف اولیه سایت های فروش فرش ، ایجاد آشنایی اولیه برای متقاضیان با ارائه کیفیت فنی ، نوع بافت ، تعداد تار و پود ، رنگ های موجود ، قیمت و شرایط فروش است .

امکان دیده شدن در داخل و خارج کشور بحث دیگر سایت های فروش فرش بحث صادرات است . متقاضیان فرش های ایران اعم از ماشینی و دست بافت در خارج کشور توسط ورود به سایت های مربوطه تمامی اطلاعات لازم را به دست می آورند و چنانچه مطالب داخل سایت کافی نباشد با ارتباط ازطریق شبکه ها و کانال های ارتباطی می توانند سؤلات و پرسش های موردنیازشان را از کارشناسان مربوطه دریافت نمایند . یک سایت فروش فرش حداقل صفحات و آیتم های زیر را باید داشته باشد : صفحۀ اصلی یا خانه ، فروشگاه ، درباره ما ، تماس با ما ، آدرس دفتر شعب ، تصاویر فرش ها ، وبلاگ ، خرید آنلاین محصولات ، پشتیبانی سایت ، اظهارنظرها و انتقادات ، پاسخ به انتقادات و اظهارنظرها .

به این صفحات ، بخش های زیر را هم اضافه کنید :

محصولات پر بازدید ، دسته بندی محصولات ، ایجاد مقایسه محصولات مشابه و ایجاد امنیت درپرداخت های اینترنتی .

به خاطر داشته باشیم که فرش ایران محصول بی نظیر و بی بدیل کشور ایران است که رقیبان قدرتمندی درحال فعالیت هستند تا این محصولی که درآمد آن را با فروش نفت خام مقایسه می کنند از چنگ تجار ایرانی خارج کرده و از این راه درآمد هنگفتی را به سوی خود بکشند . طراحی یک سایت زیبا و قدرتمند فروش فرش می تواند پل ارتباطی روشنی باشد تا زیبایی فرش های ایران را به رخ تمامی مردم جهان کشانیده و آن را زینت بخش خانه هایشان نمایند و اعتبار ضایع شده این صنعت را مجدداً به آن باز گردانند .

تگ ها :
تماس با ما
ایمیل شما با موفقیت به ما ارسال شد.
ورود تمام فیلد ها اجباری است!