تغییر آدرس وردپرس به صورت دستی

اگر چند وقتی است که به فکر تغییر نام سایت خود هستید امروز با راهبرنت همراه باشید تا درباره تغییر آدرس وردپرس به صورت دستی با یک دیگر صحبت کنیم. چنان چه آدرس سایت عوض شود و دامنه تغییر کند ممکن است ظاهر سایت عوض شود و ورد پرس به دنبال مسیر قبلی برود و اگر آن مسیر قبلی را پیدا نکند مشکلات زیادی مثل به هم ریختگی و کند شدن سرعت لود را مشاهده می کنید. اصلا نگران نباشید راه حل های زیادی برای این مشکل وجود دارد. این متن را تا انتها دنبال کنید و چنان چه به نتیجه نرسیدید از دیگر روش ها استفاده کنید. شما می توانید با هاست سی پنل یا هاست دایرکت ادمین به کنترل مدیریت هاست وارد شوید بعد از آن نیز باید بخش php my admin  را باز کنید. لازم به ذکر است که برای انجام این کار باید دیتابیس مربوط به ورد پرس را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیش تر در این باره در بخش های بعد با ما همراه باشید.

در حین انجام کار حتما به این نکات توجه کنید

در این مرحله دو رکورد به نام home url  و site url را پیدا کنید بعد این دو قسمت را به دامنه جدید اضافه کنید. دقت کنید که قبل از این که نام را عوض کنید دامنه ای را که وارد کردید را کپی کنید چون این نام دراین مرحله لازم است.  علاوه بر این حواستان باشد که آخر آدرس کاراکتر /  اضافه نکنید. شایان به ذکر است که در آدرس سایت به علاوه ی پروتکل درج شود. ادرس جدید را که وارد کردید بر روی دیتابیس بزنید و بعد از آن به سر برگ SQL بروید.

این کد دستوری را وارد کنید

شما می توانید در این مرحله کد و دستور جدید وارد کنید.  UPDATE WP _ POST  SET _ POST . CO را کامل وارد کنید و بعد از آن در بخش Oid admin. Com بروید و نامی که در چند بخش قبل کپی کردید را در این جا وارد کنید و در قسمت نیو ادمین دامنه ی جدید خود را بنویسید . وقتی که مطمئن شدید که کار خود را درست انجام داده اید دکمه ی go را بزنید. لازم است بدانید که تمام لینک های سایت با کمک این دستور به روز رسانی می شود. بعد از این مراحل برای شما پیام موفقیت امیز بودن می آید و در مرحله ی آخر در بخش مدیریت وب سایت را از کنار صفحه پیدا کنید و چک کنید کل site url  و هم چنین homme url درست تنظیم شده است.

آیا آدرس سایت عوض شود کلا سایت منحل می شود؟

یکی از اصلی ترین دغدغه افراد این است که اگر آدرس سایت خود را عوض کنند سایت به طور کامل از بین می رود؟ البته حق هم دارند که نگران باشند زیرا این کار یک کار پر ریسک می باشد و اصلا هم فرقی نمی کند که این سایت تازه به وجود آمده باشد و یا این که یک سایت قدیمی باشد. اگر سایت شما یک سایت قدیمی باشد و به طور کامل نابود شود یعنی چندین سال تلاش شما به هدر رفته است اما اصلا نگران نباشید زیرا اگر کار خود را درست انجام بدهید این اتفاق نمی افتد و علاوه بر آن گوگل نیز  سایت شما را شناسایی می کند و تمام اعتبار های قبلی سایت گذشته را به این سایت جدید وارد می کند.  شما می توانید لینک سایت قبلی را به دامنه جدید تغییر بدهید و اگر نتوانستید سایت را هم عوض کنید می توانید ریدایرکت بازدید کننده ها را دریافت کنید.

تگ ها :
تماس با ما
ایمیل شما با موفقیت به ما ارسال شد.
ورود تمام فیلد ها اجباری است!