طراحی سایت اختصاصی و درآمد زا فروشگاه اینترنتی پرده سرا

سال هاست که انواع خرید و فروش در فضای اینترنتی رونق زیادی پیدا نموده است. بسیاری از صاحبین کسب و کار های بزرگ و کوچک سعی می نمایند با طراحی سایت برای فروشگاه های خود، رونقی به کسب و کار خود داده و از مشتریان بیشمار اینترنتی استفاده نمایند. فروشگاه های مختلف با راه اندازی و طراحی وب سایت فروشگاهی می توانند به وضوح تغییر و تحولات به وجود آمده در درآمد و سود نهایی خود را ببینند.

دلیل این اتفاق این است که امروزه مردم و افراد جوامع مختلف متوجه شده اند که خرید های اینترنتی بسیار راحت تر و بهتر از خرید های حضوری و فیزیکی می باشد. زیرا بدون این که وقت خود را در بازار های مختلف تلف کنند یا زمان زیادی را در ترافیک بگذرانند، می توانند در منزل یا در محل کار خود با یک مانیتور یا حتی تلفن همراه خودشان خرید های مورد نظر را به بهترین وجه انجام دهند. استقبال بی نظیر کاربران از خرید های اینترنتی باعث شده که به وجود امدن انواع سایت های فروش اینترنتی در جوامع امروزی به یک ضرورت تبدیل گردد.

امکانات و قابلیت های یک سایت اختصاصی و درآمد زا فروشگاه اینترنتی پرده سرا

سایت فروش اینترنتی پرده و لوازم های مرتبط به آن مانند کلیه فروشگاه های اینترنتی دیگر باید برای هدفی مشخص که همان رونق تجاری و درآمدزایی بیشتر است، طراحی و راه اندازی شود. برای رسیدن به این هدف باید سایتی طراحی نمایید که حداقل امکانات زیر را دارا باشد:

 • امکان دسته بندی محصولات

طراحی سایت به گونه ای باشد که بتوانید محصولات را دسته بندی نموده و هر محصول در دسته خودش قابل جستجو و فیلتر کردن باشد. این اقدام برای جلوگیری از سردرگمی کاربران و دستیابی به بهترین نتیجه در کمترین زمان می باشد.

 • معرفی هر محصول

وب سایت های فروش اینترنتی باید به گونه ای طراحی شوند تا بتوان کلیه محصولات و اجناس موجود در فروشگاه خود را همراه با عکس، توضیحات کامل و قیمت به روز شده در آن ثبت نمایید. توضیحات باید شامل ابعاد و اندازه ها، تعداد و تنوع رنگ هر محصول، جنس، برند، نوع کارایی محصول، نام و نوع طرح و ... باشد. ضمنا باید عکس ها کاملا واضح و برای هر صفحه نمایشی قابل رویت باشد.

 • امکان فروش و تسویه حساب و صدور فاکتور

قطعا هر وب سایت فروش اینترنتی ای باید برای فروش به صورت مجازی آماده سازی شده باشد. کاربران باید بتوانند قبل از فاکتور نهایی، امکان داشتن پیش فاکتور را داشته باشند، همچنین باید از درگاه های بانکی امن مبلغ خود را پرداخت نموده و رسید بانکی دریافت نمایند.

 • داشتن گالری تصاویر و ویدئو

یکی از مهم ترین قسمت های هر وب سایتی داشتن یک قسمت به عنوان گالری تصاویر و فیلم هایی از کار های قبلی و نمونه کار های آماده آن فروشگاه می باشد. مانند آلبوم تصاویر یا دکور در فروشگاه های فیزیکی. البته یکی از مزیت های وب سایت ها این است که در ارائه نمونه کار و منتشر نمودن تصاویر هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما به راحتی می توانید تصاویر قبل و بعد یا مراحل دوخت تا نصب را در این قسمت بازگذاری نمایید.

این بخش بسیار مهم بوده و کاربران می توانند به راحتی از ترکیب رنگ ها و مدل ها آگاه شوند.

 • بخش معرفی فروشگاه

بخشی از وب سایت را برای معرفی فروشگاه، امکانات، توانایی ها و تاریخچه فروشگاه و کسب و کارتان در نظر بگیرید. در این بخش می بایست اطلاعات مربوط به آدرس فروشگاه همراه با نقشه گوگل، تلفن ها، آدرس ایمیل، معرفی صفحات اجتماعی را در خود بگنجاند. همچنین در خصوص مدیر یا مدیران، خیاط ها، نصاب ها و طریقه ارسال و ... نیز توضیحاتی ارائه نمایید.

ارائه مطالبی این چنینی موجب اعتماد بیشتر کاربران خواهد شد.

 • فروش تمام لوازم مربوط به پرده

سعی نمایید در وب سایت فروش اینترنتی پرده، تمام لوازم جانبی مربوط به این کار را نیز برای فروش داشته باشید. به عنوان مثال در کنار انواع پارچه می بایست گیره پرده، چوب پرده، تزئینات و ... نیز فراهم نمایید تا کاربران و مشتریان در هنگام خرید سردرگم نشوند.

 • سرعت و پهنای باند مناسب

با توجه به اینکه وب سایت فروش اینترنتی پرده نیاز به عکس ها و فیلم های متنوعی می باشد، بنابراین در هنگام طراحی و راه اندازی وب سایت خود به پهنای باند و سرعت بارگذاری صفحات توجه ویژه ای بنمایید. زیرا کاربران در صفحات وب وقت زیادی را برای باز شدن یک عکس یا لود شدن یک صفحه هدر نمی دهند و به سرعت به دنبال پیج دیگری می روند.

 • ظاهر کلی سایت

در نظر داشته باشید که باید ظاهر سایت بسیار جذاب و چشم گیر بوده و دسترسی به امکانات مختلف برای کاربران بسیار ساده و راحت باشد.

 • تولید محتوا

شما می توانید طراحی سایت فروش اینترنتی پرده خود را به گونه ای انجام دهید که بخش هایی برای اخبار، اطلاعات، فیلم ها، پادکست ها و ... مربوط به این حرفه نیز در آنجا اختصاص یابد. با این کار می توانید کاربران و مشتریان ثابتی برای خود دست و پا نماییدو ضمنا اگر سئو و بهینه سازی خوبی در طراحی سایت شما انجام گرفته شده باشد، وب سایتتان به عنوان اولین نتایج هر جستجویی که در خصوص پرده و لوازم آن باشد به کاربران نمایش داده شود.

این امر به نوعی تبلیغ فروشگاه مجازی شما می باشد، البته بدون هیچ هزینه ای.

 • تبلیغات و درآمدزایی دوم

از طراحان سایت خود بخواهید قسمتی از هر صفحه را برای منتشر نمودن تبلیغات مرتبط با حرفه و حوزه کاریتان ایجاد نمایند. با این کار می توانید درآمد زایی ویژه ای نیز داشته باشید.

 • ریسپانسیو نمودن وب سایت

طراحی سایت فروش و بازاریابی  اینترنتی پرده اگر با هدف درآمد زایی و به صورت اختصاصی صورت پذیرد، می بایست برای تمام صفحات نمایشگر مانند انواع موبایل، تبلت، کامیپوتر و ... قابل نمایش بوده و تمام نیاز های کاربر را برای یک خرید موفق به همراه داشته باشد. یعنی یک مشتری هم بتواند با موبایل و هم با لپتاپ خرید خود را قطعی نموده و فاکتور و رسید بانکی دریافت نماید.

تگ ها :
تماس با ما
ایمیل شما با موفقیت به ما ارسال شد.
ورود تمام فیلد ها اجباری است!