هدف نهایی از طراحی سایت توریستی گردشگری چیست؟

سال هاست با افزایش نفوذ اینترنت و خرید های اینترنتی در زندگی های روزمره افراد، باعث شده انجام بسیاری از کار ها نسبت قبل آسان تر و راحت الوصول تر باشد. به عنوان مثال برای سفر به دور ترین نقاط دنیا فقط کافی است از طریق کامپیوتر یا موبایل به راحتی و به صورت آنلاین بلیط خود را با چند کلیک ساده تهیه نمایید.

در صورتیکه در سال های قبل برای تهیه بلیط قطار، هواپیما و اتوبوس یا رزرو هتل در هر شهر یا کشوری، می بایست به صورت حضوری و فیزیکی تا مرکز خاصی رفته و بلیط مورد نظر را تهیه نمود. ضمنا خیلی از شهر ها، در کشور آژانس مسافرتی برای تهیه بلیط ندارند و افراد باید تا مرکز استان یا پایتخت کشور برای تهیه بلیط سفر نمایند. امروزه در هر ساعت از شبانه روز، می توانید از طریق سایت های توریستی و گردشگری بلیط سفر را تهیه و هتل مورد نظر را برای تاریخی که خودتان می دانید رزرو نموده و برای سفر اقدام نمایید.

بنابراین طراحی سایت توریستی و گردشگری در دنیای امروز بسیار حائز اهمیت و پر طرفدار می باشد. دارندگان کسب و کار های توریستی و گردشگری می توانند در زمان بسیار کمی وب سایت خود را طراحی و راه اندازی نمایند.

اهداف طراحی سایت توریستی گردشگری

طراحی و راه اندازی وب سایت هایی که به امور توریستی و گردشگری مربوط است بسیار ضروری می باشد. هدف اصلی و بسیار مهم در راه اندازی سایت گردشگری در وحله اول معرفی تور های مختلفی است که توسط شرکتتان قابل اجرا می باشد. وب سایت ها بهترین طریق برای معرفی مناطق و اماکن مختلف و خاص برای گردشگری می باشد.

ضمنا می توان مهم ترین هدف از ایجاد یک وب سایت توریستی گردشگری را درآمد زایی بیشتر عنوان نمود. زیرا با راه اندازی یک وب سایت شما به نوعی شعبه جدید از آژانس مسافرتی خود را تاسیس می نمایید ولی بدون هزینه های اضافی ( مانند : استخدام کارکنان مجرب، بیمه، هزینه اجاره مکان، هزینه تلفن و آب و برق و ... ). بنابراین در این صورت فروش هر تور یا بلیط و ... می تواند سود بیشتری برای مجموعه شما کسب نماید. در زیر به چند مورد از اهداف ایجاد این سایت ها اشاره خواهد شد:

 1. معرفی و ارائه توضیحات در خصوص انواع تور و سفر به نقاط مختلف کشور و دنیا به همراه قیمت، تاریخ، انواع وسایل نقلیه مانند انواع شرکت های هواپیمایی، قطار و اتوبوس.
 2. معرفی انواع هتل برای رزرو به همراه قیمت و تاریخ های موجود.
 3. اعلام انواع تخفیف های خاص در خصوص انواع تور ها و بلیط ها و هتل ها.
 4. ارائه تبلیغات مرتبط.
 5. ارائه خدمات 24 ساعته و افزایش مشتری.
 6. استفاده از مشتری های بیشمار موجود در فضای مجازی.

ویژگی های طراحی سایت توریستی گردشگری

طراحی سایت توریستی گردشگری باید ویژگی ها و امکانات خاصی داشته باشد که عبارت اند از:

 • چند زبانه بودن سایت

سایت های مربوط به امور گردشگری می بایست به چند زبان زنده دنیا مانند انگلیسی، فرانسوی، عربی و ... قابل تبدیل باشند. زیرا بسیار از توریست ها می خواهند برای بازدید مناطق تاریخی ایران بلیط تهیه نمایند و انجام مراحل به زبان فارسی بسیار سخت می باشد.

با ارائه چندین زبان، می توانید رقبای زیادی را حذف نمایید.

 • تولید محتوای مناسب

صاحبان کسب و کار های توریستی و گردشگری، می توانند در صفحات وب سایت خود علاوه بر ارائه خدماتی که دارند، مطالب و اخبار مرتبط با حوزه کاری خود را نیز منتشر نمایند. تا در انواع سرچ های کاربران به خوبی نمایش داده شوند و به نوعی نام آژانس مسافرتی خود را تبلیغ نمایند.

مطالبی مانند معرفی نقاط گردشگری مختلف در کل دنیا به همراه عکس و فیلم و توضیحات مناسب.

 • ریسپانسیو بودن سایت

با توجه به این که افراد با وسایل ارتباطی مختلف اقدام به خرید بلیط و رزرو هتل می نمایند، بنابراین باید طراحی سایت به گونه ای انجام شود که برای هر صفحه نمایشی ( انواع مختلف موبایل، تبلت، مانیتور و ... ) قابل استفاده باشد. طراحی ریسپانسیو یا واکنش گرا باعث می شود مشتریان و کاربران به راحتی عملیات مختلف مانند بزرگنمایی یا تغییر صفحات را در هر نمایشگری انجام دهند.

 • اطلاعات کامل در خصوص مقصد

معمولا گردشگران و مسافرین در مورد جایی که برای اولین بار قصد سفر به آن جا را دارند، خواستار اطلاعات بسیار دقیقی هستند. طراحی سایت های گردشگری و توریستی باید به گونه ای باشد که اطلاعات کافی در مورد موقعیت جغرافیایی مقصد، وسایل مورد نیاز برای مقصد، زبان مردم مقصد، راه های رسیدن به مقصد، پول رایج، میزان اختلاف زمانی، انواع محل اقامت،چگونگی فرهنگ و محدودیت های موجود در مقصد و ... به همراه عکس یا ویدئو در آن قابل ثبت و ارائه باشد.

 • طراحی صفحات اختصاصی

طراحی سایت های گردشگری و توریستی باید طوری باشد که هر عملیات و خدماتی صفحه ای جداگانه داشته باشد به عنوان مثال خدمات مربوط به تور و خدمات مربوط به فروش بلیط یا رزرو هتل باید در صفحات مجزا باشند تا کاربران در هنگام انتخاب و خرید سردرگم نشوند.

در صفحه مربوط به تور ها می بایست خدمات دقیق تور، تاریخ های برگزاری تور، وسیله نقلیه، هتل یا مکان مستقر شدن مسافرین و ... به همراه قیمت هرکدام و مالیات اراده گردد.

 • تصاویر با کیفیت / پهنای باند قوی

از طراحان خود بخواهید تا بتوان عکس ها و فیلم های با کیفیت را در سرعت بسیار کمی آپلود نمایید. تا کاربران در دیدن این تصاویر دچار مشکل نشوند. بنابراین استفاده از پهنای باند خوب و مناسب بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

 • پشتیبانی 24 ساعته

وب سایت هایی که با خرید و فروش های آنلاین در ارتباط می باشد، باید به گونه ای طراحی شوند تا در 24 ساعت شبانه روز پشتیبانی داشته باشند تا در صورت بروز کوچکترین اختلالی بتوان آن را پیگیری نمود.

 • سئو و بهینه سازی سایت

طراحان سایت باید طراحی سایت رابا رعایت قوانین و مقررات مربوط به سئو  وبهینه سازی سایت انجام دهند تا همواره سایت شما به عنوان اولین نتایج به کاربران معرفی گردد.

 

 

تگ ها :
تماس با ما
ایمیل شما با موفقیت به ما ارسال شد.
ورود تمام فیلد ها اجباری است!