جهت تضمین رعایت حقوق کاربران اینترنت و تطابق با قوانین حاکم بر محیط سرویس دهندگان، خریداران میبایست شرایط زیر را هنگام درج سفارش در شرکت راهبر در نظر داشته باشند. این شرایط جامع و کامل نبوده و شرکت راهبر حق اضافه، حدف یا تغییر بندهای آنرا در هر زمان و بدون اطلاع قبلی پس از انتشار آنها در وبگاه www.raahbar.net  برای خود محفوظ می دارد.

علاوه بر این، توافقنامه زیر به منزله شفاف سازی وتضمین کیفیت خدمات ارائه شده، تنظیم شده است.
بدیهی است که ثبت و یا پرداخت سفارش مؤید پذیرفتن مفاد این توافقنامه می باشد.

 

سرفصل مطالب:

– شرح فعالیت شرکت

– تعاریف

– سرویس
– سرویس اشتراکی

– پرتال کاربران

-Bandwidth

-Spam(هرزنامه)

-Diskspace

– بالا بودن سرور

-Uptime

– دیتا سنتر

– هویت

– شرکت راهبر

– خریدار

– پایداری سرویس ‌Availabilityوuptime

– تغییرات

– تغییرات تعرفه

– تغییرات فنی

– تغییرات مالکیت سرویس

– نحوه تحویل خدمات

– امنیت ومحرمانگی

– امنیت سرورها

– امنیت اطلاعات، نرم افزار ها،applicationها و برنامه های خریدار

– امنیت پسورد ها

– قوانین سرویس ها و دامنه ها

-دامنه

– سرویس

– قوانین سرور اختصاصی

– تعهدات شرکت راهبر

– تعهدات خریدار

– قرارداد مالی

– ویژگی های مرکز داده ها

– مرجع حل اختلاف و قضاوت

– فعالیتهای غیر مجاز خریدار

– محتوای وب سایت

– اختلال سرور

– ارسال هرزنامه ها (spams)و ایمیل های انبوه(Bulk Mail)

– محدوده استفاده از منابع سرور

– تهیه نسخه پشتیبان(Backup)

– توسط خریدار

– توسط شرکت راهبر

– مسئولیت شرکت راهبر

– شرایط و قوانین مالی

– بلایای طبیعی و شرایط خاص

– فسخ قرارداد

– سلب اختیار

 

شرح فعالیت شرکت راهبر
طراحی و پیاده سازی وب سایت های اینترنتی و پورتال های سازمانی، توسعه نرم افزارهای تحت وب و اپلیکیشن، ارائه سرویس های میزبانی وب (هاست ، هاستینگ) ویندوز و لینوکس، سرور اختصاصی، سرور مجازی، میزبانی ایمیل، ارایه نمایندگی، فروش لایسنس و مجوز نرم افزار ها، ثبت/تمدید/انتقال دامنه در ایران ، آمریکا ، آلمان و سایر کشور ها با کیفیت بالا از اهداف شرکت راهبر می باشد. در این راستا متخصصین شرکت راهبر جهت راهنمایی و رفع اختلالات و مشکلات احتمالی با آمادگی کامل در طول ساعات اداری در خدمت شما می باشند.

تعاریف سرویس های میزبانی وب (هاست و سرور)
سرویس: هر یک از خدمات ثبتی، نرم افزاری، فنی و ارتباطی قابل ارائه توسط شرکت راهبر
سرویس اشتراکی: سرویس های اشتراکی سرویس هایی هستند که چندین خریدار بطور همزمان از منابع آن استفاده می نمایند.
پرتال کاربران: وبگاهی به آدرس portal.raahbar.net که مشخصات خریدار در آنجا ثبت شده و قابل ویرایش می باشد. خریدار از این طریق می تواند فهرست سرویسهای خود را مدیریت نموده وکلیه مکاتبات الکترونیکی خریدار با شرکت راهبر در آنجا ثبت و از طریق شماره تیکت قابل پیگیری است.
Bandwidth: میزان رد وبدل اطلاعات بین کاربران وب سایت وسرورجهت نمایش و عملکرد یک وب سایت بر حسب مگابیت بر ثانیه. همچنین میزان ردوبدل اطلاعات بین دوسرور در صورتی که این اطلاعات به منظور سرویس دهی به کاربران آن وب سایت باشد.
Spam(هرزنامه): ارسال ایمیل بدون اینکه گیرنده درخواست نموده باشد.
Diskspace: میزان فضایی که برای ذخیره کلیه فایلهای خریدار اعم ازوب سایت ، ایمیلها ، پایگاه های داده و همچنین لاگهای آنها توسط یک وب سایت مصرف می گردد.
بالا بودن سرور: دردسترس بودن عمومی سرور در شبکه اینترنت، حداقل دردونقطه مختلف دنیا بسته به سرویسهای مختلفی که روی یک سرور قراردارد.
Uptime: نسبت زمانی بالابودن سرویسهای سرویس دهنده به وب سایت خریدار درشبکه اینترنت به کل مدت قرارداد سرویس دهی، که برحسب درصد بیان می شود. این زمان برای سرویس تعلیق شده، محاسبه نمی شود.
دیتا سنتر: محل نگهداری سرورها در داخل و یا خارج از ایران.

هویت


شرکت راهبر : شرکت فناوری اطلاعات راهبر به شماره ثبت ۴۴۴۲۷۷ به آدرس تهران، خیابان شریعتی، خیابان دستگردی پلاک ۷۴ و تلفن ۰۲۱۲۲۲۲۲۸۷۶ ، آدرس وبگاه www.raahbar.net می باشد.
خریدار: شخص حقیقی یا حقوقی که سرویسهای خریداری شده، تحت حساب وی مدیریت خواهند شد.
در مورد خریداران با هویت حقوقی،نماینده شرکت، نسبت به سرویس تهیه شده همانند خود شخص حقوقی اختیار تام دارد.

پایداری سرویس ‌AvailabilityوUptime
ارتباط سرور با شبکه اینترنت با ضریب اطمینان ۹۹% تضمین می گردد،مگر در مواردی که شامل فعالیتهای غیر مجاز خریدار و یابلایای طبیعی گردد.
در صورت کاهش کیفیت خدمات ارایه شده و یا بروز مشکلات قطعی (به جزء مواردی که شامل فعالیتهای غیر مجاز خریدارو یا بلایای طبیعی گردد) بطوریکه بیش از ۲۴ ساعت ممتد (مشروط به اثبات قصور شرکت) بطول بیانجامد، خریدار مختار بوده تا جهت جلوگیری از متحمل شدن ضرر و زیان بیشتر نسبت به کنسل نمودن سرویس خود (در هر زمان) و بازپس گیری مبلغی معادل با مدت زمان باقی مانده از زمان قرار داد سرویس (بدون در نظر گرفتن مبلغ مرتبط با مالیات) اقدام نماید.
در زمان بروز قطعی درصورتیکه بیش از ۱۲ ساعت (مشروط به اثبات قصور شرکت و به جزءمواردی که شامل فعالیتهای غیر مجاز خریدار و یا بلایای طبیعی شده) بطول بیانجامد،جهت جبران آن دو برابر مدت قطعی به طور رایگان، به مدت قرارداد افزوده می گردد.
خریدار تنها در صورتی می تواند در شرایط قطعی سرویس دهی، ادعای خسارت داشته باشد که از قبل اعلام نموده باشد که نیاز به تعهد شرکت راهبر به دردسترس بودن دائمی سرویس مربوطه و خدمات ارائه بکاپ داشته و قراردادی جداگانه و خاص در این زمینه با شرکت راهبر منعقد کرده باشد. در غیراینصورت حق هرگونه اعتراضی در این زمینه را از خود سلب نموده است.
شرکت راهبر مسئولیتی نسبت به اشتباهات احتمالی خریدار از جمله تغییر ویا حذف اطلاعات یا ایمیل ها و … نخواهد داشت.

تغییرات
· تغییرات تعرفه
تعرفه خدمات و سرویس های ارایه شده مطابق با قیمت های مندرج در سایت می باشد. در صورت تغییرتعرفه، نرخ سرویس ها متعاقبا در سایت بروز رسانی خواهدشد.
مبلغ قابل پرداخت توسط مشتری، جهت ارتقای سرویس فعلی و یا تمدید سرویس پس از اتمام دوره فعلی ، مطابق با تعرفه های جدید محاسبه می شود.
هزینه ارتقا سرویس هاست بصورت خودکار محاسبه گشته و هزینه آن معادل تفاضل هزینه دوسرویس به نسبت روزهای باقیمانده از تاریخ انقضای سرویس می باشد.
کلیه صورتحساب ها، تنها ۷ روز مهلت جهت پرداخت داشته و پس از آن مطابق با تعرفه جدید، طبق فرمول بالا محاسبه خواهد شد.
کاهش پلان سرویس، تنها در صورت تناسب میزان مصرف فعلی با شرایطی که در سایت شرکت راهبر قید شده، امکان پذیر خواهد بود. هزینه معادل تفاضل هزینه دو سرویس به نسبت روزهای باقیمانده از طول مدت سرویس(بدون احتساب مالیات ارزش افزوده)،به حساب کاربر مسترد میگردد و امکان هزینه آن به صورت آنلاین برای تهیه سرویس های دیگر مقدور خواهد بود.

·تغییرات فنی
در صورت نیاز به اعمال هرگونه تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه ای جهت بهبود و بالابردن کیفیت سرویس ها و یا فوریت های فنی و لزوم اعمال تغییرات روی سرور، در صورتی که سرویس خریدار را تحت تاثیر قرار دهد، از طریق ایمیل و یا در پورتال کاربری اطلاع رسانی خواهد شد.
در فوریت های فنی و ضروری جهت جلوگیری از هرگونه پیامدهای بعدی روی سرور،شرکت راهبر مسئولیتی جهت اطلاع رسانی زمانی و نحوه تغییرات نخواهد داشت و در صورت نیاز خریدار موظف است تغییرات لازم را مطابق شرایط جدید، روی سرویس خود اعمال نماید.

·تغییرات مالکیت سرویس
درخواست تغییر مالکیت ویا تغییر نماینده سرویس از طریق ایمیل اصلی و یا جایگزین مندرج در پرتال کاربری، امکان پذیر می باشد.
در صورت عدم دسترسی به ایمیل های کاربری، چنانچه خریدار حقوقی می باشد، می بایست درخواست خود را در سربرگ شرکت فعلی به همراه مهر و امضای شرکت و در صورت حقیقی بودن، درخواست خود را به همراه کارت ملی مالک فعلی ارسال نماید.
شرکت راهبر محق است تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک، پیدا نکرده است، اقدامی جهت تغییر مالکیت سرویس انجام ندهد.

نحوه تحویل خدمات
کلیه خدمات شرکت راهبر بصورت اینترنتی بوده و لیست قیمت ها و سرویس ها در سایت قابل رویت می باشد.
کلیه مراحل اعم از ثبت سفارش و مدیریت سرویس ها و پرداخت سرویس بصورت اینترنتی از طریق وبگاه portal.raahbar.net میسر می باشد.

امنیت ومحرمانگی
·امنیت سرورها
با توجه به سطوح مختلف امنیتی در بستر اینترنت و محیط های ارتباطی نظیر ایمیل ها، شرکت راهبر نهایت تلاش خود را جهت فراهم آوردن امنیت بیشتر و ایمن نمودن پایه های سرورها خواهد کرد.

·امنیت اطلاعات، نرم افزار ها،applicationها و برنامه های خریدار
هیچ گونه مسئولیتی در رابطه با امنیت تبادل اطلاعات از شبکه و سرورهاو یا نرم افزار ها،applicationها و برنامه های خریدار متوجه شرکت راهبر نمی باشد.
خریدار موظف است سطوح ارتباطی خود رادر بستر اینترنت ایمن نموده و از نرم افزار ها،cmsها،applicationها و برنامه های قابل اعتماد استفاده نماید.

·امنیت پسورد ها
شرکت راهبر قوانین مربوطه به تعریف پسوردهای قوی و ایمن را روی سرور های خود تعریف نموده است.
خریدار خود مسئول امنیت پسوردها و اطلاعات سایت خود بوده و در صورت شنود توسط شخص ثالث و پیامدهای بعدی، شرکت راهبر هیچ مسئولیتی بعهده نخواهد داشت.

قوانین سرویس ها و دامنه ها
·دامنه
در صورتی که دامنه منقضی شده و شامل جریمه تأخیر جهت تمدید باشد، این جریمه مطابق با قوانینICANN و شرکت ثبت کننده اصلی، اخذ می گردد.
تاریخ انقضای مستند جهت دامنه های بین المللی ،سایت های رسمی whois وجهت دامنه های.ir سایت nic.ir می باشد، خریدار موظف است که از تاریخ انقضاء دامنه خود مطلع بوده و قبل از تاریخ انقضاء دامنه نسبت به تمدید آن اقدام نماید. شرکت راهبر در صورت عدم ارسال درخواست تمدید و پرداخت کامل صورتحساب مربوط به تمدید دامنه توسط خریدار هیچگونه مسئولیتی نسبت به انقضاء و لغو دامنه نخواهد داشت.
خریدار موظف است قبل از ثبت دامنه نسبت به حقوق مالکیتی دامنه تحقیقات لازم را به عمل آورده و شرکت راهبر در صورت ادعای شخص ثالث و صاحب حق، در صورتی که مورد تائید شرکت و مراجع ذیصلاح ایرانی وبین المللی باشد، آن دامنه را مسدود نموده و به رأی مراجع ویا قوانین بین المللی عمل می نماید.
اگر خریدار دامنه ای را سفارش دهد که ثبت کننده مرجع، آن را ثبت ننماید و یا در حین تکمیل مراحل ثبت، آن دامنه توسط شخص دیگری ثبت گردد و نیز درمواردی که انتقال دامنه به شرکت راهبر، به هر دلیل انجام نگردد، شرکت راهبر تنها موظف به بازگرداندن هزینه ثبت و یا انتقال آن دامنه، به حساب خریدار می باشد.
·سرویس
مسئولیت انتخاب سرویس متناسب با نیاز های خریدار و پشتیانی از نرم افزار ها و برنامه های مورد استفاده، بعهده خریدار می باشد.
درصورتی که خریدار مایل است سایتی را با محتویات بسیار حیاتی راه اندازی کرده و بهردلیل اطلاعات مهمی روی سایت خود قرادهد، می بایست ترجیحا از سرویس های مخصوص این امر و یا سرور های اختصاصی شرکت راهبر استفاده نموده و طی قراردادی جداگانه مراتب را به شرکت راهبر اطلاع دهد. در غیر این صورت ، مسئولیت پیامدهای بعدی بعهده خریدار می باشد.
شرکت راهبر مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار برای خریدار به صورت رایگان ندارد.
شرکت راهبر جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی تلاش نموده و مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.
در صورتی که خریدار بخواهد سرویس خود را به شرکت راهبر منتقل نماید، در صورت تمایل خریدارو امکان انتقال اطلاعات به سرور های شرکت راهبر و راه اندازی آن، شرکت راهبر انتقال اطلاعات سرویس را به صورت رایگان انجام خواهد داد.
جهت انتقال اطلاعات به شرکت راهبر، تهیه بکاپ مربوطه برعهده خریدار بوده و در صورت ناقص بودن بکاپ و یا وجودهرگونه مشکل (ذکر شده در بند فعالیتهای غیر مجاز خریدار)، هیچ گونه مسئولیتی متوجه شرکت راهبر نخواهد بود.
درصورتیکه خریدار بنا به هر دلیل، تصمیم به انتقال سرویس به شرکت دیگر داشته باشد، قادر خواهد بود در هرزمان قبل از تاریخ انقضای سرویس، بکاپ کامل اطلاعات (شامل تمامی داده ها اعم از فایل ها، دیتابیس ها و…) و نیز بکاپ ایمیل های خودرا تهیه نموده و نسبت به انتقال سرویس اقدام نماید.
بدیهی است شرکت راهبر مسئولیتی در قبال نگهداری بکاپ از سرویس هایی که منفضی گشته اند،نداشته و خریدار موظف به تهیه بکاپ پیش از تاریخ انقضای سرویس خود می باشد.
با انتقال سرویس به شرکت دیگر، خریدار حق هرگونه درخواست و شکایتی را از خود سلب خواهد نمود و هیچ گونه مسئولیتی در قبال سرویس منتقل شده، متوجه شرکت راهبر نخواهد بود.

قوانین سرور اختصاصی
·تعهدات شرکت راهبر:
نصب و راه اندازی اولیه سیستم عامل به همراه آخرین بروزرسانیها به عهده شرکت راهبر میباشد.
نصب و راه اندازی اولیه نرم افزار های مورد نیاز مشتری مانندMail Server, IIS, .Net Framework و غیره به عهده شرکت راهبر میباشد.
پیکر بندی سرور در هنگام راه اندازی اولیه جهت امنیت و سرعت بیشتر به عهده شرکت راهبر میباشد.
در صورت درخواست خریدار جهت دسترسی و مدیریت سرور، شرکت راهبر مسئولیتی نسبت به اشتباهات احتمالی خریدار از جمله حذف اطلاعات و مشکلات نرم افزاری، نخواهد داشت و در صورت بروز هرگونه مشکل احتمالی، بازگردانی اطلاعات(در صورت امکان)و رفع مشکلات نرم افزاری توسط شرکت راهبر، هزینه آن طی صورت حساب جداگانه محاسبه خواهد گشت.
شرکت راهبر متعهد میگردد در صورت بروز مشکلات نرم افزاری خارج از تعهدات خود،در صورت درخواست خریدار در قبال دریافت هزینه های مربوطه، در اسرع وقت نسبت به پیگیری و رفع مشکلات احتمالی اقدام نماید.
در صورت درخواست خریدار، مشاوره و ارائه راه حل های مدیریتی و ساختاری مربوط به سرور و سرویس ها به صورت تلفنی و کتبی وبه صورت رایگان از طرف شرکت راهبر ارائه خواهد شد.

·تعهدات خریدار:
خریدار متعهد به پرداخت هزینه های مذکور درمبلغ قراردادمی باشد.
حفظ اطلاعات و تهیه نسخه پشتیبانی از آنها طبق بند تهیه نسخه پشتیبان(Backup) به عهده خریدار می باشد.

·قرارداد مالی:
مبلغ قرارداد پس از محاسبه و برآورد قیمت توسط شرکت راهبر و طبق توافق طرفین محاسبه خواهد شد.
کل مبلغ قرارداد در هنگام عقد قرارداد از طرف خریدار به شرکت راهبر پرداخت خواهد شد.
در صورت عدم پرداخت هزینه های مربوطه، شرکت راهبر محق به فسخ یک جانبه قرارداد میباشد.
·ویژگی های مرکز داده ها:
فراهم آوردن امکان نظارتی و مدیریتی از سوی مشتری
خدمات پشتیبانی و نگه‌داری شبانه‌روزی
برطرف کردن خرابی و مشکلات احتمالی در مدت زمان معین مطابق قرارداد.
تضمین کیفیت خدمات و برقراری امکانات تا حداکثر ۹۹ درصد مطابق قرارداد.
ارایه‌ی خدمات امنیت فیزیکی تجهیزات و اطلاعات Firewall
تامین پهنای باند اینترنتی از طریق مسیرهای ماهواره‌ای و فیبر نوری به صورت پشتیبان و با ظرفیت Mbps 155
اتصال به شبکه ملی داده و شبکه سراسری انتقال داده‌ها (پروژه‌یPAP) ( فقط برای سرور داخل ایران )

مرجع حل اختلاف و قضاوت
درصورتی که در انجام عملیات موضوع قرارداد اختلافی میان طرفین بروز نماید، اعم از اینکه موضوع اختلاف مربوط به اجرای هریک از مفاد اسناد و قرارداد بوده و یا اینکه ناشی از تفسیر مواد آن باشد، در صورت عدم حل و فصل به صورت توافقی، موضوع برای داوری و حل اختلاف به شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور ارجاع خواهد شد و رای آن شورا برای طرفین قرارداد لازم الاجرا میباشد.

فعالیتهای غیر مجاز خریدار
خریدار موافقت می نماید که هیچگونه استفاده خلاف قوانین و مقررات جاری جمهوری اسلامی ایران و همچنین قوانین جاری بین‌الملل انجام ندهد.
شرکت راهبر هیچگونه وجهی به خریدار متخلف از شرایط خدمات به شرح زیر، تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه مدت باقیمانده سرویس پرداخت نخواهد نمود.
خریدار متخلف مسئول جبران خسارت وارده به شرکت راهبر خواهد بود و شرکت راهبر اختیار تام جهت قطع سرویس دهی به خریدار متخطی بصورت دایمی و یا مقطعی خواهد داشت.
در صورت عدم توجه خریدار به اخطار های ارسالی از شرکت راهبر بهردلیل، شرکت راهبر محق است جهت جلوگیری از اختلال در سرویس دهی به سایر مشترکین، سرویس مربوطه را قطع نماید. همچنین در صورتی که به دلیل تخطی خریدار، هرگونه خسارتی به سرور و یا سایر سرویس ها وارد آید، هزینه های مربوطه از خریدار خاطی اخذ خواهد شد.

·محتوای وب سایت
چنانچه محتویات سایت حاوی مطالب غیر اخلاقی و مغایر با موازین اسلامی باشد.
استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حق کپی رایت ایران و بین المللی.
ارسال یا اجرای فایلهای اجرایی مانند فایلهایی با پسوند exe, com, bat, vbsو …

·اختلال سرور
نصب ویا استفاده برنامه ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد.
استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروسها و یا سورس هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد.
استفاده از برنامه های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ امنیتی به سرویس وسایر سرویسهای دیگر گردد.
وجود فایلهای حاوی ویروس عمدا ویا سهوا در فضای سرویس خریداری شده
گزارش فنی شرکت راهبر و یا دیتاسنتر نسبت به اعمال مغایر قانون
انجام فعالیتهایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه خدمات شرکت راهبر به خریدار و یا سایر خریداران گردد.
·ارسال هرزنامه ها(spams)و ایمیل های انبوه(Bulk Mail)
شرکت راهبر در صورت مشاهده هرکدام از موارد زیر، اختیار تام جهت اعمال تغییرات نظیر تغییر پسورد و اعمال محدودیت های تعداد ایمیل های ارسالی، قطعی موقت یا دائمی سرویس ایمیل و… را داشته و مراتب متعاقبا از طریق ایمیل مندرج در کاربری، به اطلاع خریدار خواهد رسید.
در شرایط خاص و ضروری که موجب به خطر افتادن و یا قطعی کل یا بخشی از سرور گردد، شرکت راهبر مجاز به قطع و یا حذف دائمی سرویس مربوطه می باشد و مسئولیتی جهت اطلاع رسانی زمانی قبل از قطع یا حذف سرویس، به خریدار را نخواهد داشت.
· ارسال تعداد زیادی ایمیل اسپم بصورت عمدا و یا سهوا توسط خریدار و یا نرم افزار های موجود در سایت
· ارسال ایمیل های گروهی و انبوه از سرویس های اشتراکی
· عدم رعایت حق ارسال ایمیل های تبلیغاتی وnewsletterها و… (مواردی از قبیل: کلیه گیرندگان ، درخواست دریافت ایمیل از خریدار را داشته و آدرس و توضیح نحوه لغو عضویت به زبان انگلیسی در متن ایمیل وجود داشته باشد و…)
· ارسال ایمیل تبلیغاتی تحت هر شرایطی، از سرویس های اشتراکی ممنوع میباشد. در صورت نیاز خریدار موظف است سرویس خاص مربوطه را خریداری نماید.

محدوده استفاده از منابع سرور
پلانهای مختلف سرویس های شرکت راهبر، تفکیک شده و محدوده استفاده از منابع سرویسها در سایت قابل مشاهده می باشند.
خریدار موظف می باشد به میزان مشخص شده از منابع سرویس استفاده نموده و در صورت مصرف بیش از حد، شرکت راهبر مجاز به تعلیق سرویس بدون اخطار قبلی خواهد بود.
ملاک تشخیص، نرم افزارهای کنترلی و واحد فنی شرکت راهبر خواهد بود.
خریدار می بایست جهت رفع تعلیق سرویس خود، نسبت به کاهش فضا و یا ارتقای سرویس به پلان های بالاتر اقدام نماید.
هنگام تمدید سرویس در صورت اضافه مصرف روی پلان فعلی، خریدار می بایست پلان بالاتر و متناسب را تهیه و پرداخت نماید و یا نسبت به کاهش فضا به میزان مشخص شده در پلان اقدام نماید.

تهیه نسخه پشتیبان (Backup)
·توسط خریدار
به طور کلی مسئولیت تهیه نسخه پشتیبان از کلیه داده ها و فایلها، ایمیل ها و دیتابیس مربوطه در بازه های زمانی متناوب به عهده خریدار می باشد.
خریدار می بایست نسخه پشتیبان کلیه داده های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای شرکت راهبر نگهداری نماید.
در صورت بروز هرگونه مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ شرکت راهبر، هیچ مسئولیتی متوجه شرکت راهبر نمی باشد.

گارانتی و پشتیبانی
شرکت راهبر مسئولیتی در قبال عدم تطابق سرویس خریداری شده با نیاز مشتری ندارد.
ملاک وجود اختلال در سرویس، گزارش واحد فنی و سایتTracerمعتبر و مورد تائید شرکت راهبر می باشد.
ارائه کلیه خدمات پشتیبانی از طریق ایمیل، فکس و یا تلفندر ساعات اداری بوده و پاسخگویی در ساعات غیر اداری محدود به ایمیل می باشد.

مسئولیت شرکت راهبر
شرکت راهبر موظف به ارایه سرویس مورد نظر تا پایان تاریخ قرارداد می باشد، مگر در مواردی که شامل فعالیتهای غیر مجاز خریدار و یابلایای طبیعی گردد که طبق بندهای ذکر شده ی این موارد، اعمال خواهد شد.
کلیه اطلاع رسانی های مربوط به تمدید، انتقال، ثبت سفارش جدید، تغییرات تعرفه، اخطار، اختلال/قطعی سرور و …. به ایمیل های اصلی و جایگزین مندرج در پرتال کاربری خریدار ارسال خواهد شد. همچنین در صورت نیاز به برقراری تماس تلفنی با شماره های درج شده در پرتال کاربری خریدار، تماس گرفته خواهد شد. لذا خریدار موظف به بررسی و درج اطلاعات تماس صحیح در پرتال کاربری می باشد. در غیر اینصورت مسئولیت عواقب بعدی، بعهده خریدار می باشد.

شرایط و قوانین مالی
خریدار موظف است پرداخت خود را نقدا ویا در وجه حسابهای اعلام شده در پرتال کاربران، بپردازد .
در شرایطی که شرکت راهبر درراستای مساعدت با خریدار اقدام به پذیرش چک مدت دار نماید، در صورت عدم وصول وجه چک، خریدار موظف است در روز سررسید فورا اقدام به واریز وجه به حسابهای اعلام شده نماید و لاشه چک خود را دریافت نماید.
در غیر این صورت هزینه تأخیر در وصول اسناد،پیگیری های حقوقی ، ایاب و ذهاب و سایر موارد نیز بر عهده خریدار خواهد بود. ضمنا در اینگونه موارد شرکت راهبر حق دارد ضمن تعلیق سرویس، فاکتور خریداری که قسمتی از وجه آن، وصول نشده را باطل نموده وخسارات وارده بر شرکت وهزینه سرویس را از آن کسر نماید.
شرکت راهبر حق تأمین و وصول کلیه مطالبات و جرائم ، سود تأخیردر پرداخت و سایر هزینه های خود از محل قطع موقت و یا دائم کلیه سرویسها و اعتبارات خریدار نزد خود را خواهد داشت و در صورتیکه خریدار فورا به اخطار اعلام شده از سوی شرکت توجه ننماید، حق هر گونه اعتراض بعدی را از خود سلب می نماید.
لازم به ذکر است مدت قطعی سرویس ناشی ازعدم پرداخت مطالبات شرکت به مدت سرویس دهی افزوده نخواهد شد و کلیه مسئولیتهای ناشی از این نوع قطع سرویس برعهده خریدار میباشد.
شرکت راهبر با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه بدهی های معوق، حق قطع سرویس مربوطه و یا سایر سرویسهای خریدار را داشته و می تواند با تملک برخی از آنها معادل مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس، از میزان بدهی (اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر شرکت) کسر نماید.

بلایای طبیعی و شرایط خاص
هنگام بروز شرایط خاص که از اراده شرکت راهبر خارج باشد و در تداوم خدمات ارائه شده خدشه ای وارد آید، مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیتهای دولتی و تحریم ها، آسیب دیدگی و اشکالات خطوط مخابراتی ، تأخیر در پاسخگویی شرکتهای فراهم کننده خارجی ، ممنوعیت به کارگیری اینترنت در خارج و یا داخل کشور ، تغییر در قوانین داخلی یا خارجی ، تغییرات در قوانین ارزی و عدم امکان تبادل ارز ،تغییرات اقتصادی ،واردات و صادرات و از این قبیل که از اراده شرکت راهبر خارج می باشد، مسئولیتی متوجه شرکت راهبر نخواهد بود.
بروز هر یک از موارد فوق موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد.

سلب اختیار
عدم اجرای بخشی از شرایط و قوانین شرکت راهبر نسبت به خریدار یا دیگران، به منزله سلب حق اجرای قوانین از شرکت نمی باشد.

 

واحد حقوقی - امور قراردادها

شرکت فناوری اطلاعات راهبر

۱۳۹۹/۱/۱۵